DİL SEÇİMİ
SPELLING BEE FESTIVALI 2018
DANIŞMA HATTI 0312 426 26 44 - 0312 426 26 48

SPELLING BEE KELİME LİSTELERİ

Türk-Amerikan Derneği Cinnah Merkez olarak bu yıl 9.sunu düzenlediğimiz geleneksel Spelling Bee Yarışması, katılımcılara hem eğitim bursu kazanma hem de festival ortamında eğlenme imkânı sunuyor.

Bu yıl aynı zamanda, yarışmamıza sadece Türk-Amerikan Derneği öğrencileri değil 7-16 yaş aralığındaki tüm çocuk ve gençler de katılabilecektir. Her seviye ve yaş grubu için toplamda 8 kategori bulunmakta ve her kategori en az 15 en fazla 30 katılımcıdan oluşmaktadır.

Yarışmamız, 2 ve 3 Haziran günleri Türk-Amerikan Derneği Cinnah Merkez Coşkan Daş Sahnesi’nde yapılacaktır.

Sevgili Çocuklar ve Gençler,

Yapmanız gereken tek şey 2 Mayıs – 16 Mayıs tarihleri arasında internet sitemizde bulunan başvuru formunu doldurarak Online Seviye Tespit sınavını çözmek ve seviyenize uygun olarak hazırlanmış kelime listesini ezberlemek. 

Kim bilir belki de yarışmanın sonunda, tam eğitim bursunu kazanan şanslı kişi siz olabilirsiniz.

Ödüllerimiz

Grup 1.leri: %100 eğitim bursu

Grup 2.leri: %50 eğitim bursu

Grup 3.leri: %30 eğitim bursu

Tüm katılımcılar: %25 eğitim bursu

Spelling Bee Nedir?

Spelling Bee Yarışması, yarışmacıların öğrendiği ve bildiği İngilizce kelimelerin yanı sıra hiç duymadığı kelimeleri de harf harf kodlayabilmesini/heceleyebilmesini gerektiren bir yetenek yarışmasıdır. Yarışmacılar yaş ve İngilizce seviyelerine göre gruplandırılır.

 

Türkçe heceleme ve İngilizce heceleme birbirinden farklıdır. İngilizcede heceleme, kelimeyi oluşturan harflerin tek tek kodlanması ile yapılır.

 

Örneğin, yarışmacıya sorulan kelime pencil olsun.

 

Yarışmacı kelimeyi hecelemeden önce jüri üyelerinden kelimenin tekrarını, tanımını veya kelimenin cümle içinde kullanımını talep edebilir. Yarışmacı sırasıyla önce kendisine sorulan kelimeyi tekrarlar, harf harf kodlar ve yine tekrarlar.

 

Doğru heceleme, “pencil, p – e – n – c – i – l (pi-i-en-si-ay-el) pencil” şeklinde olmalıdır.

Gruptaki her bir öğrenci kendisine söylenen kelimeyi hecelemesi için sahneye çağrılır. Etap sonunda kendisinden harf harf kodlaması istenen kelimeyi doğru ve eksiksiz heceleyen yarışmacılar bir sonraki etaba geçer.

 

Etaplar, son iki finalist kalana kadar devam eder.

Başvuru ve İletişim

www.taa-ankara.org.tr

Tel: 0 (312) 426 26 44

Adres: Cinnah Caddesi No:20 Kavaklıdere / Ankara