DİL SEÇİMİ
TOEIC Bire Bir Özel Kurs
DANIŞMA HATTI 0312 426 26 44 - 0312 426 26 48

TÜRK - AMERİKAN DERNEĞİ

TOEIC (Test Of English For International Communication)

  • TOEIC sınavı anadili İngilizce olmayan kişilerin, iş dünyasında İngilizce yeterliliklerini ölçmek üzere 25 yılı aşkın bir süredir, tüm dünyada kurumlarca, şirketlerce ve devlet dairelerince kullanılan bir sınavdır. Yılda 4.5 milyondan fazla kişi bu sınavı almaktadır. Türk-Amerikan Derneği Ankara'da TOEIC sınavını veren Yetkili Sınav Merkezi'dir.

TOEIC bire bir özel kursunda üzerinde durulan konular

  • Sınavla ilgili teknik ve stratejiler
  • TOEIC Sınavına yönelik dinleme, gramer ve okuma
  • Deneme sınavları

TOEIC sınavı hakkında merak ettikleriniz!

TOEIC sınavı kaç saattir?

TOEIC sınavı 45 dakika dinleme, 75 dakika okuma bölümü olmak üzere iki saattir. Sınav başlamadan önce yetkili kişinin yaptığı açıklamaları ve cevap anahtarı doldurma sürelerini de eklersek iki saat on beş dakikayı bulabilir.

Sınav hangi bölümlerden oluşur?

100 soru dinleme, 100 soru okuma olmak üzere iki ana bölümden oluşur.(Ayrıntılı bilgi için STE' nin sitesini inceleyebilirsiniz)

TOEIC sınav öncesi

TOEIC sınavına Ankara'da hangi merkezlerde girilebilir?

Türk-Amerikan Derneği Cinnah Caddesi No:20'de sınav verilmektedir.

Sınav hangi tarihlerde yapılır?

TOEIC sınavı farklı şehirlerde farklı tarihlerde yapılabilir. Her kurum kendi sınav tarihlerini belirler. Türk-Amerikan Derneği Pazar günü saat 10:00'da sınav açmaktadır. Resmi tatillerde ya da özel durumlarda sınav açmama, sınavı erteleme haklarına sahiptir.

TOEIC sınavına kayıt nasıl yaptırılır?

TOEIC Sınavı için STE ile iletişim kurarak sınava kayıt olabilirsiniz. http://www.standarttest.com 

Sınava yer ayırttıktan sonra kayıt yaptırılan tarih değiştirilebilir mi?

STE ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

TOEIC sınavına aynı ay içerisinde birkaç kez girilebilir mi?

En son girmiş olduğunuz sınav tarihinizin üzerinden tam olarak 31 tam gün geçmiş olması gerekir, aksi takdirde puanınız geçersiz olur.

TOEIC sınav ücreti nasıl ödenir?

Randevu aldığınız tarihten ortalama 10 - 15 gün önce mail adresinize STE' den ödeme ile ilgili bilgi mesajı gönderilir. Ödeme bilgilerinin tamamı bu mailde yer alır. Ödeme İstanbul Standart Test Eğitim Merkezi'ne yapılır.

TOEIC Sınav Günü

TOEIC sınavına girerken hangi evraklar yanınızda olmalıdır?

TOEIC sınavına girdiğiniz gün yanınızda mutlaka nüfus cüzdanı ve nüfus cüzdanı fotokopisini bulundurmanız şarttır. Kurumumuzda fotokopi çekimi yapılmamaktadır. Ayrıca kurşun kalem ve silgi getirmeniz gerekmektedir.

Sınav günü saat kaçta sınav merkezinde olmak gerekmektedir?

Sınav saatinden 20 dakika önce sınav merkezinde olmak yeterlidir.

Sınava geç kalındığı takdirde sınava girilebilir mi?

Sınav başladıktan sonra hiçbir şekilde sınava girilemez. Ancak STE ile görüşerek yeni bir tarih tespit edebilir ve sınava girebilirsiniz.

Sınav esnasında not alınabilir mi?

TOEIC sınavında herhangi bir kağıda not almak ya da sınav kitapçığına işaretleme yapmak kesinlikle yasaktır. Cevap anahtarına işaretleme yapmak için ekstra süre verilmez. Sınava girenlerin masasında kalem ve silgiden başka hiçbir şey bulunamaz.

TOEIC sınavında ara verilir mi?

Sınav süresince ara verilmez. Çok acil bir durumda dışarı çıkan olursa o kişiye kaybettiği süre için ekstra zaman tanınmaz.

TOEIC Sınav Sonrası

TOEIC sınav sonuçları kaç gün içerisinde açıklanır?

Resmi olarak on gün içerisinde açıklanır.

Sınav sonuçları katılımcılara nasıl ulaşır?

Sınav sonuçları TAD' ne kapalı zarfta kişiye özel olarak gelir. Sınava giren kişi sonucunu merkezimizden alabilir. Gelen zarflar kişiye özel olduğu için başkası tarafından açılamaz. Bu nedenle , merkezimize telefon edilerek kesinlikle sınav sonucu öğrenilemez. Eğer sınava giren kişi, sonucunu mesai saatleri içerisinde gelip alamıyorsa daha önceden ismini bildirdiği kişi merkezimizden sonucu alabilir.

Bire bir özel ders olarak kurs verileceğinden kurs gün ve saatleri karşılıklı olarak kararlaştırılacaktır.