DİL SEÇİMİ
IELTS AKADEMİK & GENERAL TRAINING KURSLARI
DANIŞMA HATTI 0312 426 26 44 - 0312 426 26 48

TÜRK - AMERİKAN DERNEĞİ

IELTS Kursu veya Bire Bir Özel Kurs

IELTS (The International English Language Testing System) her yıl 1 milyon'dan fazla kişinin katıldığı dünyanın en popüler seviye belirleme sınavlarından birisidir. Dünyada birçok ülkede kabul edilen IELTS sınavı ilk başlarda daha çok İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda tarafından kabul görürken son yıllarda kendini yenilemesi ile Amerika Birleşik Devletleri de dâhil olmak dünyanın hemen hemen her yerinde kabul görmeye başlamıştır.

TOEFL Sınavından farklı olarak, IELTS İngilizce konuşma becerilerinizi yüz yüze konuşma sınavıyla test eder, bu gerçek biriyle konuşarak değerlendirilmeniz anlamına gelir.

IELTS AKADEMİK

IELTS Akademik, akademik eğitim ve yüksek eğitim için gerekli olan İngilizce yeterliliğini ölçer.Akademik format, en geniş anlamında, lisans ve lisansüstü düzeyde İngilizce eğitim veren bir üniversitede ya da yüksekokul kurumunda okumak ya da eğitim almak isteyenler için hazırlanmıştır.

  • IELTS Akademik kursumuzda sınava yönelik Teknik ve Stratejiler uygulamalı olarak gösterilecek,
  • IELTS Sınavına yönelik Okuma, Dinleme, Yazma ve Konuşma becerileri üzerinde durulacak,
  • Kurs süresince IELTS deneme sınavları ile birlikte dil becerisini ve kelime bilgisini geliştirme çalışmaları yapılarak sınavların üzerinden geçilecektir.
  • Bir kurs 68 saattir.
KURS GÜNLERİ Cumartesi - Pazar
KURS TARİHİ

12 Mayıs 2018 - 14 Temmuz 2018

KURS SAATLERİ

Cumartesi: 13:30 - 17:20

Pazar: 10:00 - 13:50

IELTS GENERAL TRAINING

THY, pilot alımlarında, IELTS dil belgesine ait “Akademik” koşulu kaldırılmış olup, “Genel ve Akademik IELTS kabul edilmektedir.

IELTS Genel Eğitim, pratik ve günlük bağlamda kullanılan İngilizce yeterliğini ölçer. Görevler ve metinler hem işyeri hem de sosyal durumları yansıtır.

IELTS Genel Eğitim, ortaokul seviyesinde eğitim almak, iş deneyimi kazanmak ya da eğitim programlarına katılmak için İngilizce konuşulan bir ülkeye gitmek isteyenler için hazırlanmıştır.

Sınavın bu kolu ayrıca Avustralya, Kanada ya da Yeni Zelanda gibi İngilizce konuşulan ülkelere göç etmek isteyenlerden talep edilen vize zorunluluğudur.

Gireceğiniz IELTS sınav çeşidi ve almanız gereken puan, gitmek istediğiniz ülkenin vize şartlarına ve eğitim görmek istediğiniz kurumun taleplerine bağlıdır. İki sınavın Dinleme ve Konuşma bölümleri aynı, Okuma ve Yazma bölümleri farklıdır.

  • IELTS General Training kursumuzda sınava yönelik Teknik ve Stratejiler uygulamalı olarak gösterilecek,
  • IELTS Sınavına yönelik Okuma, Dinleme, Yazma ve Konuşma becerileri üzerinde durulacak,
  • Kurs süresince IELTS deneme sınavları ile birlikte dil becerisini ve kelime bilgisini geliştirme çalışmaları yapılarak sınavların üzerinden geçilecektir.
  • Bir kurs 70 saattir.
KURS GÜNLERİ Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe
KURS TARİHİ

24 Nisan 2018 - 24 Mayıs 2018

28 Mayıs 2018 - 29 Haziran 2018

KURS SAATLERİ

18:00 - 21:20