DİL SEÇİMİ
18. TAD & UNICEF ÇOCUK RESİM YARIŞMASI
DANIŞMA HATTI 0312 426 26 44

TAD UNICEF Çocuk Resim Yarışması

                                    13 Şubat 2018

Türk-Amerikan Derneği ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi iş birliği ile bu yıl on sekizincisi düzenlenecek olan resim yarışması, Türkiye çapında birçok ilk ve orta öğretim okulu öğrencisinin ilgisini çekmektedir. Yine “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kapsamında düzenlenecek olan yarışmanın bu yılki konusu “BİR DÜNYA BIRAKIN BİZ ÇOCUKLARA” olarak belirlenmiştir. 

Yarışmaya katılacak çocukların yapacağı resimlerde ele alması gereken konu, “nasıl bir dünyada yaşamayı düşlediklerinin” kişisel ifadesi olmalıdır. Yarışmaya katılmak isteyen okulların her yaş grubu için en fazla 20 resim ile yarışmaya katılmaları önemle rica olunur. 20 resimden fazla resim ile katılan okullar diskalifiye olacaktır.

Bir jüri tarafından değerlendirilecek resimler arasından sergilenmeye değer toplam 50 resim (6-10 yaş ve 11-14 yaş olarak iki kategoride değerlendirilecektir) 24-30 Nisan tarihleri arasında Türk-Amerikan Derneği Emin Hekimgil Sanat Galerisi’nde sergilenecektir. Her yaş grubunda ödül kazananların (1.,2.,3. Jüri Özel Ödülü ve 3 adet mansiyon) yanı sıra, resimleri sergilenmeye değer görülen diğer öğrencilerimize de sertifikaları ve küçük hediye paketleri (tarihi sonradan bildirilecektir) Türk Amerikan Derneği’nde 25 Nisan saat 18:30'da düzenlenecek bir ödül töreni ile Türk Amerikan Derneği, UNICEF Türkiye Milli Komitesi yetkilileri ve jüri üyeleri tarafından takdim edilecektir. Yarışma sonuçları bu tarihe kadar okullara faks, email ile ve Türk Amerikan Derneği web sitesinden (www.taa-ankara.org.tr) duyurulacaktır.

Dereceye giren resimlerin hiçbir şekilde Türk Amerikan Derneği veya UNICEF Türkiye Milli Komitesi tarafından başka amaçlara yönelik kullanılması söz konusu olmayıp yollanan resimler geri iade edilmez. Her resmin arkasına ekte sunulan formun EKSİKSİZ doldurularak iliştirilmesi önemle rica olunur.                                                                                                         

Dilek Dengizek Ersanal
Genel Müdür
Türk-Amerikan Derneği  
Alanor Olalı
Başkan Danışmanı
UNICEF Türkiye Milli Komitesi

RESİM YARIŞMASI

YARIŞMA KOŞULLARI

  1. Yarışmaya 6-10 ve 11-14 yaş grubundaki tüm ilk ve orta öğretim öğrencileri katılabilir.
  2. Konu adı: “BİR DÜNYA BIRAKIN BİZ ÇOCUKLARA”
  3. Boyut: 35 x 50 - 25 x 35
  4. Teknik: Pastel, guaj, suluboya, kolaj, karışık teknik
  5. Yaş gurubu: 6-10 ve 11-14
  6. Her çalışma siyah fon kartonuyla paspartu yapılmalıdır.
  7. Çalışmanın arka sağ alt köşesine bu form EKSİKSİZ doldurularak yapıştırılmalıdır.
  8. Çalışmalar 14 Nisan 2018, saat 16:00'a kadar Cinnah Caddesi 20, Kavaklıdere / Ankara adresindeki Türk-Amerikan Derneği'ne teslim edilmelidir.

Not:    Yukarıda sunulan şartlara uymayan resimler yarışmaya dahil edilmeyecektir.

18. Türk-Amerikan Derneği & UNICEF Çocuk Resim Yarışması için linkteki formlar her resmin arkasını yapıştırlması gerekmektedir.