DİL SEÇİMİ
TAD YAZA VEDA BBQ GECESİ
DANIŞMA HATTI 0312 426 26 44 - 0312 426 26 48
TAD YAZA VEDA BBQ GECESİ

TAD 5. Kat Terası 

Tarih: 21 Eylül 2018

Saat: 19:00 

Yaz tatili sonrası Türk Amerikan Derneği Terasında, yıldızların altında barbeküye ne dersiniz? Limitli sayıda yer olduğu için önceden rezervasyon yaptırılması önemle rica olunur. 


Bilgi ve rezervasyon için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr 

DİĞER HABERLER - KÜLTÜREL FAALİYETLER
 • SEMİNER: 'DEPRESYONLA BAŞ ETME YOLLARI ' (Türkçe)

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Tarih: 27 Eylül Perşembe

  Saat: 18:30

  Konuşmacı: Prof. Dr. Selçuk Aslan / Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı, Bilişsel Davranışçı Psikoterapist, Supervizor ve Eğitici

  Güzel bir tatilin ardından iş ve okul koşturmacası başlıyor. Herkesin hayatında en az bir kez bile olsa yaşayabileceği, özellikle de mevsimsel değişikliklerden dolayı da yaşanabilen depresyon ve depresyonla baş etme yolları ile ilgili Prof. Dr. Selçuk Aslan tarafından verilecek olan seminer ücretsiz olup kayıt zorunludur. 

  Bilgi ve kayıt için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr 

 • TAD AÇIK HAVA SİNEMASI: 'DIRTY DANCING'

  TAD AÇIK HAVA SİNEMASI: “DIRTY DANCING”  

  Eylül @ 20:00 @ TAD 5. Kat Terası 

  Bir yaz kampında dans öğretmenliği yapan Johnny Castle, iş dışında kalan vakitlerinde de diğer dansçılarla dans etmektedir. Baby olarak tanınan genç bir kız Johnny’e aşık olur ve onun hem sevgilisi hem de dans partneri olur. 80’li yılların önemli filmlerinden biri sayılabilecek yapım, 1988’de en iyi şarkı dalında Oscar ödülünü 'The Time of My Life' şarkısıyla kazanmıştı. Bu aşk filmini yıldızların altında Türk Amerikan Derneği’nin 5. Kat Terasında izlemeye ne dersiniz? Kısıtlı sayıda yer olduğu için 3 Eylül tarihine kadar rezervasyon yaptırılması rica olunur.  

  Bilgi ve rezervasyon için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr 

   

 • TÜRK AMERİKAN DERNEĞİ EDUCATIONUSA OFİSİ MAYIS PROGRAMLARI

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Tarih: 3 Mayıs

  Saat: 19:00 

  Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Cem Kılıçarslan, Hacettepe Üniversitesi, Amerikan Kültür ve Edebiyatı

  Bilim kurgu türünün tanımlarına odaklanılacak bu seminerde aynı zamanda Fantazi türü ile arasındaki farklardan bahsedilecektir. Bilim kurgunun en önemli yönlerinden biri “ötekiler” kavramının tasviri ve ele alınış şekilleridir; başka bir deyişle “bizden” olmayanlar. “Ötekilere” şöyle bir bakıldığında iki başlık altında kategorize edilebildikleri görülür; bizim ötekileştirdiklerimiz, yani bizim yarattığımız ötekiler ve başka bir yerden gelenler. Bu seminerde, iki başlık altında incelenen “ötekiler” arasındaki farklar ve Bilim Kurgu dünyasında neleri temsil ettikleri EducationUSA-TAD Ofisi tarafından düzenlenen bu sunumda tartışmaya açılacaktır.

  Bilgi ve kayıt (gereklidir) için: 0312 426 26 48 veya educationusa@taa-ankara.org.tr 

 • TAD KARİKATÜR YARIŞMASI
 • TOASTMASTERS

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Merkezi A.B.D.’de bulunan bu profesyonel kulüp, üyelerinin topluluk önünde konuşma ve liderlik yeteneklerini kazanma ve geliştirmelerine yardımcı olma amacını taşımaktadır. İyi derecede İngilizce bilgisi gerekmektedir.

  Detaylı bilgi için: ankara.toastmasters@gmail.com veya 0535 719 4647

  3 / 10 / 17 / 24 / 30 Temmuz 19:00 / TAD Reşat Aktan Salonu