DİL SEÇİMİ
SUNUM & UYGULAMALI ÇALIŞMA: 'SANAT İLE İYİ HİSSETMEK - II' (Türkçe)
DANIŞMA HATTI 0312 426 26 44 - 0312 426 26 48
SUNUM & UYGULAMALI ÇALIŞMA: 'SANAT İLE İYİ HİSSETMEK - II' (Türkçe)

TAD Reşat Aktan Salonu

Tarih: 22 Haziran @ 18:30-20:00 

Konuşmacı: Prof. Dr. Selçuk Arslan, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı, Bilişsel Davranışçı Psikoterapist, Supervizor ve Eğitici

Yoğun istek üzerine Mayıs ayında yapılan seminer ve uygulamalı çalışmanın ikincisi yine Bilişsel Davranışçı Psikoterapist, Supervizor ve Eğitici Prof. Dr. Selçuk Aslan yönetiminde devam edecektir. Sanat yoluyla, şimdiye odaklanabilme, burada hissedilen duygular, geçmişten getirilenler, güncel sorunlar, etkileri ve anlamları üzerinde çalışılacaktır.  

Bilgi ve kayıt (ücretlidir): 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr

DİĞER HABERLER - KÜLTÜREL FAALİYETLER
 • ARİT BELGESEL FİLM GÖSTERİMİ: 'HERMANA'

  TAD Reşat Aktan Salonu 

  6 Haziran @ 19:00 

  Anadolu’daki en eski Yahudi topluluklarından biri olan Ankara Musevilerinin geçmişi M.Ö. 2. yy’a uzanmaktadır. Başlangıçta Romaniot bir topluluk olarak var olmuş, 15. yy. Sefarad göçleri, sonrasındakiler ve son olarak Cumhuriyet’in erken dönemindeki göçlerle cemaat 20. yy. ilk yarısında kentteki en yüksek nüfusuna ulaşmıştır.  Yönetmenliğini bağımsız araştırmacı Enver Arcak’ın yaptığı belgesel, Helenistik dönemden Osmanlı'ya tarihsel gelişim ve varoluşlarını aktarıp, 20.yy’a odaklanarak cemaatin sosyal ve ekonomik hayatının daha önce anlatılmamış tarihini sunmaktadır. İstanbul ve İsrail'in çeşitli kentlerinde Ankara’dan göç etmiş kişilerle yüz yüze görüşmelerin aktarımları yoluyla anlatılmaktadır. Film, konuyla ilgili yapılmış kapsamlı ilk araştırma ve belgesel özelliğini taşıyor. 

 • TAD TERAS BARBEKÜ GECELERİ 

  TAD 5. Kat Terası 

  Tarih: 22 & 29 Haziran

  Saat: 19:00 

  Ramazan sonrası, tatil öncesi, Türk Amerikan Derneği Terasında, yıldızların altında barbeküye ne dersiniz? Limitli sayıda yer olduğu için önceden rezervasyon yaptırılması önemle rica olunur. 


  Bilgi ve rezervasyon için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr 

   

 • FOTOĞRAF SERGİSİ: 'HAVA, TOPRAK, SU, MUŞ ve LALE'

  TAD Emin Hekimgil Sergi Salonu

  Açılış: 27 Haziran @ 18:30-20:00 

  Sergi: 27 Haziran - 20 Temmuz 

  Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen “HAVA, TOPRAK, SU, MUŞ ve LALE“ Projesi Muş Fotoğraf Sanatı Derneği tarafından her yıl Mayıs ayının ilk haftası düzenlenmektedir. Yılda sadece 15 günlük bir ömrü olan Muş Lalesine ve Muş'a odaklanılmaktadır. Amacı Lale’nin var olabilmesi için dünyadaki elementlerin bir araya gelmesinin ve Muş Lalesinin öneminin altını çizmek ve Anadolu'nun en gösterişli çiçeği olan lale ile beraber, güzel ilimiz Muş’a da gerek katılımlarıyla gerek eserleriyle destek veren sanatçıların bakış açılarının farklılıklarını göstermek olan fotoğraf sergisi 20 Temmuz’a kadar Türk Amerikan Derneği Sanat Galerisi’nde gezilebilir. 

 • TAD AÇIK HAVA SİNEMASI: 'GREASE'

  TAD AÇIK HAVA SİNEMASI: “GREASE”  

  6 Temmuz @ 20:00 @ TAD 5. Kat Terası 

  Üzerinden 40 yıl geçmesine rağmen halen tüm zamanların en başarılı müzikal filmlerinden biri olan “Grease” filmini Türk Amerikan Derneği’nin 5. Kat Terasında izlemeye ne dersiniz? Kısıtlı sayıda yer olduğu için  1 Temmuz tarihine kadar rezervasyon yaptırılması rica olunur.  

  Bilgi ve rezervasyon için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr 

   

 • TÜRK AMERİKAN DERNEĞİ EDUCATIONUSA OFİSİ MAYIS PROGRAMLARI

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Tarih: 3 Mayıs

  Saat: 19:00 

  Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Cem Kılıçarslan, Hacettepe Üniversitesi, Amerikan Kültür ve Edebiyatı

  Bilim kurgu türünün tanımlarına odaklanılacak bu seminerde aynı zamanda Fantazi türü ile arasındaki farklardan bahsedilecektir. Bilim kurgunun en önemli yönlerinden biri “ötekiler” kavramının tasviri ve ele alınış şekilleridir; başka bir deyişle “bizden” olmayanlar. “Ötekilere” şöyle bir bakıldığında iki başlık altında kategorize edilebildikleri görülür; bizim ötekileştirdiklerimiz, yani bizim yarattığımız ötekiler ve başka bir yerden gelenler. Bu seminerde, iki başlık altında incelenen “ötekiler” arasındaki farklar ve Bilim Kurgu dünyasında neleri temsil ettikleri EducationUSA-TAD Ofisi tarafından düzenlenen bu sunumda tartışmaya açılacaktır.

  Bilgi ve kayıt (gereklidir) için: 0312 426 26 48 veya educationusa@taa-ankara.org.tr 

 • TAD KARİKATÜR YARIŞMASI

  2. GELENEKSEL TÜRK AMERİKAN DERNEĞİ KARİKATÜR YARIŞMASI SONUÇLARI

 • TOASTMASTERS

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Merkezi A.B.D.’de bulunan bu profesyonel kulüp, üyelerinin topluluk önünde konuşma ve liderlik yeteneklerini kazanma ve geliştirmelerine yardımcı olma amacını taşımaktadır. İyi derecede İngilizce bilgisi gerekmektedir.

  Detaylı bilgi için: ankara.toastmasters@gmail.com veya 0535 719 4647

  5 / 12 / 19 / 26 Haziran 19:00 / TAD Reşat Aktan Salonu