DİL SEÇİMİ
SEMİNER: 'RUHSAL DAYANIKLILIK (RESILIENCE) NEDİR? NASIL ÖLÇÜLÜR? NASIL GELİŞTİRİLİR? (Türkçe)
DANIŞMA HATTI 0312 426 26 44 - 0312 426 26 48
SEMİNER: 'RUHSAL DAYANIKLILIK (RESILIENCE) NEDİR? NASIL ÖLÇÜLÜR? NASIL GELİŞTİRİLİR? (Türkçe)

TAD Reşat Aktan Üye Salonu

12 Aralık @ 19:00

 
Konuşmacı: Dr. Çağrı Hamurcu, Kurumsal ve Bireysel Gelişim Stratejisti 

Dayanıklılık (resilience), yaşamdaki zor tecrübeler karşısında kişinin kendini toparlama ve bu zor durumun başarı ile üstesinden gelme gücü şeklinde tanımlanmaktadır.  

Dayanıklılık, stresin olumsuz etkilerini azaltan ve adaptasyonu destekleyen bir beceridir. Gerçeklerin fark edilmesi, kabul edilerek üstesinden gelinmesi şeklinde gelişen dayanıklılık, öğrenilen ve sürekli gelişimi içerisinde barındıran bir süreçtir. Hem iş hem de özel yaşamımızdaki zorluklar karşısında daha dayanıklı olabilmek artık elimizde. 12 Aralık 2018 tarihindeki etkinlikte dayanıklılığın ne olduğuna, nasıl ölçüldüğüne ve nasıl geliştirileceğine dair konuşmak üzere birlikte olacağız. Seminer herkese açık ve ücretsizdir. Kayıt yaptırılması rica olunur. 

Bilgi ve kayıt için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr 

DİĞER HABERLER - KÜLTÜREL FAALİYETLER
 • KOSTÜMLÜ PARTİ: “OLDIES BUT GOLDIES”   

  TAD Reşat Aktan Üye Salonu 

  28 Aralık @ 21:00

  Türk Amerikan Derneği’nde zaman yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz? Michael Jackson’dan Donna Summer’a, Madonna’dan Elvis Presley’a, Barış Manço’dan Ajda Pekkan’a birçok efsane müzisyenin şarkıları eşliğinde nostaljik kostümlerinizle doyasıya dans etmek ve eğlenmek isteyen herkesi, geride bıraktığımız yılın en son partisinde zaman yolculuğuna bekliyoruz…70ler, 80ler ve 90lar ruhunu içinde yaşayan tüm Ankaralılar partimize davetlidir. Biletlerin 20 Aralık tarihine kadar TAD’dan alınmış olması gerekmektedir. 

  Bilgi ve biletler için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr 

 • MONAD BALKAN 33. KİŞİSEL RESİM SERGİSİ: “KÜÇÜK İŞLER” 

  TAD Emin Hekimgil Sanat Galerisi 

  Açılış: 17 Aralık Pazartesi @ 18:30-20:00

  Sergi: 6 Ocak 2019 tarihine kadar gezilebilir.

  Hafta içi: 11:00-19:00

  Hafta sonu: 10:00-16:00 

 • MÜZİKAL: 'WE WILL ROCK YOU'

  TAD Coşkan Daş Tiyatro Sahnesi 

  Tarihler: 9/15/16 Kasım ve 1/2/8/9/10 Aralık 

   Lemur Sanat ve Türk-Amerikan Derneği iş birliği ile Ankara'da Queen rüzgârı esiyor! “We Will Rock You” Müzikali, Ben Elton’ın kurduğu, dünyadaki tüm enstrümanların yasaklandığı, bestecilerin köreltildiği ve rock müziğin sadece bir dedikodudan ibaret olduğu distopik bir gelecekte geçiyor. Bohemyalıların fikir özgürlüğü, giyim kuşam ve canlı müzik gibi birçok hak için verdikleri mücadeleyi Queen şarkılarıyla anlatan müzikal, 18 ülkede binlerce kez sahnelenmiş ve başta İngiltere olmak üzere birçok ülkede 15'den fazla ödül kazanmıştır. Müzikal Ankara'da İngilizce olarak sahnelenecektir. Bugüne kadar Evil Dead: The Musical, In The Heights, Across The Universe, The Mystery of Edwin Drood gibi başarılı yapımlara imza atmış olan Lemur Sanat ve Türk-Amerikan Derneği olarak, Queen şarkılarından oluşan bu eserin heyecanını paylaşmak isteyen herkesi bekliyoruz. 

  Bilgi ve biletler için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr 

 • TAD 3. GELENEKSEL KARİKATÜR YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ VE SERGİSİ 

  TAD Emin Hekimgil Sanat Galerisi 

  28 Kasım Çarşamba @ 19:00 

  Karikatür sanatı ve karikatüristlere destek vermek adına her yıl Türk Amerikan Derneği’nin, hizmet konularından birini tema seçerek organize ettiği para ödüllü Karikatür Yarışması’nın bu yılki konusuKültür Sanat İzleriidi. Kazanan yarışmacılara ödüllerinin takdim edileceği ödül töreni 28 Kasım tarihinde düzenlenecek olup, sergi 13 Aralık tarihine kadar gezilebilir. 

 • TAD KARİKATÜR YARIŞMASI
 • TOASTMASTERS

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Merkezi A.B.D.’de bulunan bu profesyonel kulüp, üyelerinin topluluk önünde konuşma ve liderlik yeteneklerini kazanma ve geliştirmelerine yardımcı olma amacını taşımaktadır. İyi derecede İngilizce bilgisi gerekmektedir.

  Detaylı bilgi için: ankara.toastmasters@gmail.com veya 0535 719 4647

  4 / 11 / 18 / 25 Aralık 19:00 / TAD Reşat Aktan Salonu