DİL SEÇİMİ
NESLİHAN NOYAN İKEBANA SERGİSİ - MERAL ÖZTÜRK RESİM SERGİSİ - ATSUKO SUETOMİ KOTO DİNLETİSİ: 'TÜM ANNELER ÇİÇEKTİR'
DANIŞMA HATTI 0312 426 26 44 - 0312 426 26 48
NESLİHAN NOYAN İKEBANA SERGİSİ - MERAL ÖZTÜRK RESİM SERGİSİ - ATSUKO SUETOMİ KOTO DİNLETİSİ: 'TÜM ANNELER ÇİÇEKTİR'

TAD Emin Hekimgil Sanat Galerisi

Açılış Kokteyli: 11 Mayıs @ 18:30-20:00

İkebana Atölye Çalışması: 12 Mayıs @ 14:00 

Türk Amerikan Derneği Sanat Galerisi, “Tüm Anneler Çiçektir” sloganıyla iki günlük bir Anneler Günü etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

11 Mayıs Cuma günü Japon çiçek düzenleme sanatı “ikebana” eğitmeni Neslihan Noyan’ın İkebana Sergisi ile Ressam Meral Öztürk’ün Resim Sergisi, uluslararası Japon Koto Sanatçısı Atsuko Suetomi’nin mini bir koto konserinin de yer alacağı bir açılışla Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Ayrıca, Neslihan Noyan 12 Mayıs Cumartesi günü İkebana sanatına ilgi duyanlara çiçek düzenlemeyi öğreteceği bir atölye çalışması düzenleyecek. Gelin siz de kendi enerjinizle bir çiçeğe hayat verin ve anneniz için en güzel hediyeyi kendi ellerinizle üretin.

Atölyeye katılım ücretlidir ve 4 Mayıs tarihine kadar kayıt yaptırılması gerekmektedir.

İkebana çalıştayına katılım için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr 

DİĞER HABERLER - KÜLTÜREL FAALİYETLER
 • Cenk Acarlar Stand Up Gösterisi 'Anlatıyodum Yarım Kaldı'

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Tarih: 8 Mayıs Salı

  Saat: 20:00

  4 sezondur oynadığı "Anne Ben Uzaylı mıyım?" "Bahtsız Adam," "Kozmik Bir Şaka," "Bardaki Adam" Stand up gösterileri ile İstanbulluları çok güldüren Cenk Acarlar sezonun son perdesinde yine bir acayiplik yapıp sadece iki gösteri yapıp sıkıldığı oyunundan vazgeçiyor ve yeni oyunu "Anlatıyodum Yarım Kaldı" ile Ankara'daki hemşerileri ile sezonun perdelerini kapıyor... Bu yeni oyunu bizzat kendisi yazmış, yani öye iddia ediyor! Yönettiğine şu ana kadar biz şahit olmadık. Genel olarak komik, replik unutulduğu vakit dedikodu yöntemiyle oyunun devamlılığının sağlandığı, oyunda kendinize ait pek bir şey bulamadığınız ve fakat kendinizden bir şeyleri oyuna katabildiğiniz bu acayip, eşi benzeri olmayan oyun Türk Amerikan Derneği'nde...

 • ARİT SEMİNERİ: 'KARADAN VE DENİZDEN: DENEYİM, KIYMET VE ZEYTİNTEPE’DEKİ TANRIÇA'

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Tarih: 17 Mayıs

  Saat: 19:00 

  Bu sunumda Milet Zeytintepe'de bulunan Afrodit Tapınağı ve buradaki buluntular, farazi ziyaretçilerin varsayımsal perspektiflerinden farklı ‘görüş biçimleri’ ve deneyimleriyle, farklı yaklaşım ve algılama açılarından ele alınacaktır. Tapınak ve adakların hem ziyaretçilerin hem tanrıçanın değişen kimlikleriyle değişkenlik gösterdiği ortaya konulacak ve bu arkaik tapınağın anlaşılması için yerel kültlerin ne derecede önemli olduğu vurgulanacaktır.

 • DOĞA GEZİSİ: IŞIK DAĞI, SALIN YAYLASI, KARAGÖL

  Tarih: 19 Mayıs

  Mevsim Yaz ve muhtemelen de çiçekler iyice açmış olacak. Dere, tepe, Batı Karadeniz Yayla dokusu, şelale, vadi içi yürüyüş ve kalp şeklindeki Karagöl...Bölgenin en yüksek dağı Işık dağı da yol boyunca bizlere eşlik edecek. Doğa fotoğrafçılığı adına aradığınız her şey var.Öğle yemeğimizde barbekü şeklinde olacak. Size sadece gezmek, doğanın keyfini çıkarmak, fotoğraf çekmek düşecek.

  Tur Artıyaşam Seyahat işbirliği ile düzenlenmekte olup, kayıt için son tarih 11 Mayıs'tır.

  Bilgi ve kayıt için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr 

 • NURGÜL EREN RESİM SERGİSİ

  TAD Emin Hekimgil Sanat Galerisi

  Açılış: 21 Mayıs @ 18:30 - 20:00

  Sergi: 22 Mayıs - 9 Haziran 2018

  Hafta içi: 11:00 - 19:00

  Hafta sonu: 10:00 - 16:00

 • FİLM GÖSTERİMİ: 'E.T. – THE EXTRA-TERRASTRIAL'

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Tarih: 25 Mayıs @ 20:00 

  1982 yılında Steven Spielberg yönetmenliğinde ortaya çıkan ve tüm zamanların en iyi filmleri arasında gösterilen unutulmaz bilimkurgu filmini beraber izlemeye ne dersiniz? Film gösteriminde TAD kursiyerlerine öncelik verilecektir. Kısıtlı sayıda (60 kişilik) yer olduğundan, kayıt yaptırılması zorunludur. Film gösterimi ücretsiz olup, İngilizce olarak ve yine İngilizce altyazılı gösterilecektir.

  Yaş sınırı +8.

  Bilgi ve kayıt (gereklidir) için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr 

 • SUNUM: 'KÜLTÜREL KİMLİK VE KÜLTÜRLERARASI İLETİŞİMDEKİ ETKİSİ'

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Tarih: 31 Mayıs @ 19:00

  Konuşmacı: Melissa Van De Wege, Ziyaretçi Öğretim Görevlisi, Hacettepe Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü

  EducationUSA-TAD Ofisi tarafından düzenlenen bu sunumda kültürel kimlikten bahsedilecektir. Kimlik kavramı hayatımızın içinde bulunan alt kültürlerle bağlantılı olduğu için “Kimlik nedir?” ve “kültürlerarası iletişimle arasında nasıl bir bağ vardır?” sorularına cevap vermeye çalışacağız. İnteraktif bir şekilde yürütülecek olan sunumun en önemli amaçlarından biri sunum sonunda katılımcıların kültürün hayatlarına etkisini daha derin bir şekilde görmelerini sağlamaktır. Sunum dili İngilizcedir.

  Bilgi ve kayıt (gereklidir) için: 0312 426 26 48 veya educationusa@taa-ankara.org.tr 

 • SEMİNER: 'ÇOCUKLARDA MAHREMİYET VE CİNSELLİK EĞİTİMİ' (Türkçe)

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Tarih: 29 Mayıs @ 19:00 

  Bu seminerde, Psikolog Ayla Sırıklı, psikoseksüel gelişim dönemleri, dönem özelliklerine göre dikkat edilmesi gerekenler, cinsel eğitimin kime, ne zaman ve nasıl verilmesi gerektiği, çocuklarımızla cinsellik hakında nasıl konuşabileceğimiz ve çocuklarının cinsellikle ilgili sıklıkla sorduğu sorulara anne babaların nasıl cevap verebileceğine değinecektir.

  Bilgi ve kayıt (gereklidir) için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr 

 • SUNUM: 'FRANKESTEIN ALIEN’A KARŞI: BİLİM KURGUDA ‘ÖTEKİLER’ (İngilizce)

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Tarih: 3 Mayıs

  Saat: 19:00 

  Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Cem Kılıçarslan, Hacettepe Üniversitesi, Amerikan Kültür ve Edebiyatı

  Bilim kurgu türünün tanımlarına odaklanılacak bu seminerde aynı zamanda Fantazi türü ile arasındaki farklardan bahsedilecektir. Bilim kurgunun en önemli yönlerinden biri “ötekiler” kavramının tasviri ve ele alınış şekilleridir; başka bir deyişle “bizden” olmayanlar. “Ötekilere” şöyle bir bakıldığında iki başlık altında kategorize edilebildikleri görülür; bizim ötekileştirdiklerimiz, yani bizim yarattığımız ötekiler ve başka bir yerden gelenler. Bu seminerde, iki başlık altında incelenen “ötekiler” arasındaki farklar ve Bilim Kurgu dünyasında neleri temsil ettikleri EducationUSA-TAD Ofisi tarafından düzenlenen bu sunumda tartışmaya açılacaktır.

  Bilgi ve kayıt (gereklidir) için: 0312 426 26 48 veya educationusa@taa-ankara.org.tr 

 • SUNUM & UYGULAMALI ÇALIŞMA: 'SANAT İLE İYİ HİSSETMEK' (Türkçe)

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Tarih: 4 Mayıs @ 18:30-20:00 

  Konuşmacı: Prof. Dr. Selçuk Arslan, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı, Bilişsel Davranışçı Psikoterapist, Supervizor ve Eğitici

  Sanat ile "iyi hissetmek" etkinliğinde resim ile dışavurumcu uygulamalı çalışma yapılacaktır. Sizi kendinize dair bir yolculuğa çıkarmak, ya da yaşamın gündelik stresinden bir süre uzaklaştırmak düşünce ve duygularını ifade edebilmek için güvenli bir ortam ve fırsat yaratılacatır. Şimdi burada hissedilen duygular, geçmişten getirilenler, güncel sorunlar, etkileri ve anlamları üzerinde çalışılacaktır. 2 saat sürecek uygulamada birinci bölümde sanat ve psikoloji üzerine yapılacak sunumdan sonra ikinci aşamada resim ile ifade uygulaması yapılacaktır. Prof.Dr Selçuk Aslan ve yardımcıları ile uygulama gerçekleşecektir.

  Bilgi ve kayıt (zorunludur): 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr

 • 18. GELENEKSEL TÜRK-AMERİKAN DERNEĞİ - UNICEF 23 NİSAN ÇOCUK RESİM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ VE SERGİSİ:

  Ödül Töreni: 25 Nisan / 18:30

  Sergi: 24-30 Nisan

  Türk amerikan Derneği ve UNICEF Türkiye Milli Komitesinin bu sene on sekizincisini düzenledikleri Çocuk Resim Yarışması'nda dereceye giren ve resimleri sergilenmeye değer görülen öğrencilere ödül ve sertifikaları, TAD ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi yöneticileri tarafından, Türk Amerikan Derneği'nde düzenlenecekÖdül Töreni'nde takdim edilecek olup, sergi bir hafta süreyle TAD Sanat Galerisinde gezilebilir.