HELEN LATHAM & MOSTAFA BORZOUYAN DASTJERDI KARMA SERGISI
DANIŞMA HATTI 0312 426 26 44
HELEN LATHAM & MOSTAFA BORZOUYAN DASTJERDI KARMA SERGISI

HELEN LATHAM & MOSTAFA BORZOUYAN DASTJERDI KARMA SERGİSİ

TAD Emin Hekimgil Sanat Galerisi                                                                                              

Ankara’da yaşayan ve eski Ankara evleri ve kale civarını resmetmeyi seven İngiliz gazeteci Helen Latham ve İranlı sanatçı Mostafa Borzouyan’ın minyatür eserlerinden oluşan farklı bir karma sergi.

Açılış Kokteyli: 13 Mart 2017 18:30-20:00 

Sergi: 2 Nisan tarihine kadar

Haftaiçi: 11:00-19:00 Haftasonu: 10:00-16:00 arası ziyaret edilebilir.

DİĞER HABERLER - KÜLTÜREL FAALİYETLER
 • SAĞLIK SEMİNERİ: “ONKOLOJİK REHABİLİTASYON VE FİZYOTERAPİ”

  SAĞLIK SEMİNERİ: “ONKOLOJİK REHABİLİTASYON VE FİZYOTERAPİ” 

  TAD Reşat Aktan Salonu 

  21 Nisan / Saat: 19:00 

  Onkolojik Rehabilitasyon, bireylerin kanser hakkında bilinçlendirilmesi, kanser tanısı, kanser tedavi aşamaları (cerrahi, kemoterapi, radyoterapi, hormon tedavisi), kanser sonrası yaşam ve palyatif bakım dönemlerine kadar devam eden fizyoterapi ve rehabilitasyon uygulamalarının yapılmasıdır. Bu çerçevede, vücutta görülen tüm kanser oluşumları, kanser tedavisinin yan etkileri ve venöz yetmezlik gibi diğer problemlerden dolayı lenfödem ile karşılaşan hastalara bu etkiler ile başa çıkmada etkili fizyoterapi ve rehabilitasyon yöntemleri uygulanmaktadır. Met-Amazon Metastatik meme Kanseri Derneği tarafından TAD ev sahipliğinde düzenlenen sunum genel katılıma açık ve ücretsizdir. 

  Detaylı bilgi için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr

 • TEVFİK TÜREN KARAGÖZOĞLU SERAMİK SERGİSİ

  TAA Emin Hekimgil Sanat Galerisi 

  TEVFİK TÜREN KARAGÖZOĞLU SERAMİK SERGİSİ 

  Bodrum’da yaşayan seramik sanatçısı Tevfik Türen Karagöz’ün biyografisi ve eserleri ile ilgili bilgi için www.tevfikkaragozoglu.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Açılış: 05 Nisan 2017 / Saat: 18:30-20:00 

  Sergi: 23 Nisan’a kadar Haftaiçi: 11:00-19:00 Haftasonu: 10:00-16:00 arası ziyaret edilebilir.

 • ÖZEL GECE: “BROADWAY OPEN MIC”

  ÖZEL GECE: “BROADWAY OPEN MIC” 

  TAD Reşat Aktan Salonu 

  Türk Amerikan Derneği ve Lemur Sanat, Ankaralı müzikal severleri tekrar aynı mikrofonda buluşturuyor: Broadway Open Mic! Etkinlik, müzikal söylemeyi seven ve farklı topluluklarda sahne almış herkesi bir araya getirmeyi amaçlıyor. Sahneye ilk kez çıkacak vokaller de dahil bir çok farklı sesin sahneye çıkma fırsatı bulacağı geceye sadece müzikal söylemeyi değil, dinlemeyi sevenler de davetli. İsteyen herkesin en sevdiği müzikal şarkılarını söyleme şansı bulacağı etkinlik, Türk Amerikan Derneği Reşat Aktan Salonu’nda gerçekleştirilecek. Siz de notanızı kapın, gelin! Etkinliğimiz piyano eşlikli olacaktır. 

  Tarih: 14 Nisan / Saat: 20:00-23:00 

  Detaylı bilgi için ve rezervasyon (gereklidir) için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr

 • 17. TAD-UNICEF ÇOCUK RESİM YARIŞMASI VE SERGİSİ

  17. TAD-UNICEF ÇOCUK RESİM YARIŞMASI VE SERGİSİ 

  TAD Emin Hekimgil Sanat Galerisi 

  24-30 Nisan 

  Türk Amerikan Derneği ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle 17. Geleneksel Çocuk Resim Yarışmasını düzenleyecektir. Bu yıl, TAD ve UNICEF “Sevgi İle Engelleri Aşalım” konusu ile “engellik” ile ilgili farkındalık sağlamayı amaçlamaktadır. Yarışma 6-14 yaş arası tüm öğrencilerin katılımına açık olup, katılım formu için TAD web sitesi ziyaret edilebilir: www.taa-ankara.org.tr Ödül Töreni: 25 Nisan / Saat: 18:30 

  Sergi: 24-30 Nisan 

  Detaylı bilgi için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr

 • ARKEOLOJİ SEMİNERİ: “TARHUNTASSA VE HATTİ SINIRLARI KAPSAMINDA: ERKEN TUNÇ’DAN DEMİR ÇAĞI’NA KONYA BÖLGESİ’NİN GÜNEYDOĞU ALANI”

  ARKEOLOJİ SEMİNERİ: “TARHUNTASSA VE HATTİ SINIRLARI KAPSAMINDA: ERKEN TUNÇ’DAN DEMİR ÇAĞI’NA KONYA BÖLGESİ’NİN GÜNEYDOĞU ALANI”

  TAD Reşat Aktan Salonu

  26 Nisan / Saat: 19:00  

  Konuşmacı: Çiğdem Maner, Yardımcı Doçent, Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü, Koç Üniversitesi ve KEYAR (Konya Ereğli Yüzey Araştırması) Proje Başkanı 

  KEYAR Projesi'nin 2016 sezonunda, Tunç ve Demir Çağı yerleşimlerinin araştırılması amacıyla Konya bölgesinin güneydoğusuna odaklanmış ve özellikle Karacadağ'a yoğunlaşan çalışmalar kapsamında daha önce bilinmeyen bir Hitit tapınak alanı bulunmuştur. Tapınak alanın bulunduğu çevrenin, Konya ovasından Obruk platosuna, Boklar dağından Karacadağ'a ve Arısama dağlarına, çok farklı coğrafik dinamikler içerdiği görülmektedir. ARIT tarafından TAD evsahipliğinde düzenlenen bu sunumda KEYAR yüzey araştırmasının başlangıç ezonu olan 2013'den günümüze dek yapılan araştrımalar ele alınarak Hitit tariği coğrafyası, özellikle Tarhuntassa ve Hatti toprakları arasındaki sınır bölgenin niteliği tartışılacaktır. 

  Detaylı bilgi için: 0312 427 22 22 veya aritankara@gmail.com

 • TOASTMASTERS

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Merkezi A.B.D.’de bulunan bu profesyonel kulüp, üyelerinin topluluk önünde konuşma ve liderlik yeteneklerini kazanma ve geliştirmelerine yardımcı olma amacını taşımaktadır. İyi derecede İngilizce bilgisi gerekmektedir.

  Detaylı bilgi için: ankara.toastmasters@gmail.com veya 0535 719 4647

  4 / 11 / 18 / 25 Nisan 19:00 / TAD Reşat Aktan Salonu