EDUCATIONUSA - TAD WEBINARI:
DANIŞMA HATTI 0312 426 26 44
EDUCATIONUSA - TAD WEBINARI:

20 Aralık, Çarşamba 17:00

Online olarak bilgisayarlı herhangi bir ortamdan katılabileceğiniz bu online seminerde (webinar) Amerika'da üniversite eğitimi ile ilgili bilgi almak isteyen kişilere üniversite araştırması yapma, üniversite araştırması yapma, üniversite belirleme, başvuru evraklarını hazırlama gibi konularda bilgi verilecektir. 

Detaylı bilgi ve kayıt için: educationusa@taa-ankara.org.tr 

DİĞER HABERLER - KÜLTÜREL FAALİYETLER
 • SEMİNER: "VEKAM VE ÇEŞİTLİ KOLEKSİYONLARDA BULUNAN ANKARA HARİTALARI VE PLANLARI"

  TAD Reşat Aktan Üye Salonu

  27 Aralık Çarşamba 14:00-15:30

  Konuşmacı: Gökçe Günel

  Konuşmada, Koç Üniversitesi Vehbi Koç Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM) arşivi, Harita Genel Müdürlüğü arşivi ve özel koleksiyonlarda bulunan 50 civarında çeşitli ölçeklerdeki haritaların envanteri çıkarılırken özellikle Ankara tarihine ışık tutabilecek yer isimleri açısından da değerlendirlmesi yapılacaktır. 

 • SAĞLIK SEMİNERİ: "KANSER MÜCADELESİNDE ANNE OLMAK"

  TAD Reşat Aktan Üye Salonu

  20 Aralık Çarşamba 18:30

  Konuşmacı: Prof. Dr. Yasemen IŞIK, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Ana Bilim Dalı

  Kanser mücadelesi tanı ve tedavi süreçleriyle yeterince zorlu bir yol. Bu yolda eğer çocuğunuzla birlikteyseniz, ona yaşanılanları anlatmak ve onunla tüm zorlukları göğüslemek gerekecektir. Metamazon Metastetik Mem Kanseri Derneği tarafından TAD iş birliği ile düzenlenen bu seminerde, Prof. Dr. Yasemen Işık bize, çocuklara kötü haber verme, kanser sürecinde bir ebeveynlerin yapması gerekenlerden bahsedecek. 

 • YILBAŞI'NA ÖZEL FİLM GÖSTERİMİ:

  TAD Reşat Aktan Üye Salonu

  15 Aralık 2017, 20:00

  Türk Amerikan Derneği EducationUSA ofisinin Noel'e özel film gösteriminde, çocuk, genç, yaşlı herkese hitap eden ve Noel zamanı izlenebilecek en keyifli filmlerden biri olan "Kutup Ekspresi" filmini gelin beraber izleyelim.

  Gösterim ücretsiz ve rezervasyonsuzdur. 

 • TAD ÖZEL GECE: "ARTVİN GECESİ"

  TAD Reşat Aktan Üye Salonu

  8 Aralık Cuma 19:00

  Türk Amerikan Derneği, Türk kültürünü tanıtmaya yönelik programlarına "Karadeniz'in Hırçın Kızı" Artvin ili ile devam ediyor. Bu özel kültürel gecede, Artvin'e has tatları keşfedebilir, Artvin müziği ve danslarının büyüsüne kapılabilirsiniz. Bu özel gece için biletlerin 3 Aralık tarihine alınması zorunludur. 

  Daha fazla bilgi ve biletler için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr 

 • AHMET KANNECİ RESİM SERGİSİ:

  TAD Emin Hekimgil Sanat Galerisi

  Sergi tarihleri: 14-25 Aralık 

  Türk Amerikan Derneği, ülkemizde klasik gitarın gelişimine büyük katkıları olan gitar virtüözü ve aynı zamanda TAD üyesi Ahmet Kanneci'nin 40. sanat yılını kutlama amacı ile düzenlenen faaliyetlerden en özeline ve bilinmeyenine ev sahipliği yapıyor...

  Ahmet Kanneci'nin çok yönlü sanatsal kişiliğinin bir yansıması olarak TAD Emin Hekimgil Sanat Galerisi Aralık ayında Ahmet Kanneci'nin Resim Sergisine ev sahipliği yapacak.

 • TAD KARİKATÜR YARIŞMASI

  2. GELENEKSEL TÜRK AMERİKAN DERNEĞİ KARİKATÜR YARIŞMASI SONUÇLARI

 • TOASTMASTERS

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Merkezi A.B.D.’de bulunan bu profesyonel kulüp, üyelerinin topluluk önünde konuşma ve liderlik yeteneklerini kazanma ve geliştirmelerine yardımcı olma amacını taşımaktadır. İyi derecede İngilizce bilgisi gerekmektedir.

  Detaylı bilgi için: ankara.toastmasters@gmail.com veya 0535 719 4647

  5 / 12 / 19 / 26 Eylül 19:00 / TAD Reşat Aktan Salonu