BİLKENT ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ KLASİK MÜZİK KONSERİ
DANIŞMA HATTI 0312 426 26 44
BİLKENT ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ KLASİK MÜZİK KONSERİ

TAD Coşkan Daş Tiyatro Sahnesi

Tarih: 8 Şubat  

Saat: 20:00 

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nin iş birliği ile düzenlenen bu klasik müzik konserinde, genç ve yetenekli öğrenciler Brahms, Tchaikovsky, Rachmaninoff, Borodin, Albeniz, Liszt gibi kompozitörlerden eserlerle izleyicileri büyüleyecekler. Genç yeteneklere destek vermek ve klasik müzik keyfi yaşamak isteyenleri bekliyoruz!

Bilgi ve biletler için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr 

DİĞER HABERLER - KÜLTÜREL FAALİYETLER
 • SEMİNER: “HAYAT İÇİN İLK ADIM: İLK YARDIM” (Türkçe)

  TAD Reşat Aktan Üye Salonu 

  Tarih: 26 Şubat

  Saat: 19:00

  İnsan, hayatı boyunca ilk yardım gerektiren durumlarla karşılaşabilir. İlk beş dakika, etkin bir biçimde ilk yardımın yapılarak kişinin hayatının kurtarılması yönünden en değerli olan süredir. İlk yardım herkes tarafından öncelikli bilinmesi gereken eğitim konularından biridir. Türk Kızılayı eğitmenlerinden Gökçe Bolat tarafından verilecek bu seminer genel katılıma açık olup ücretsizdir. Kayıt yaptırılması rica olunur.

  Detaylı bilgi ve kayıt için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr 

 • FİLM GÖSTERİMİ: “MUHTEŞEM GATSBY (2013)”

  TAD Reşat Aktan Üye Salonu

  Tarih: 16 Şubat

  Saat: 20:00 

  1920’lerin Caz Dönemi’nin büyülü dünyasına F. Scott Fitzgerald’ın yazdığı ölümsüz eserin sinema uyarlaması olan “Muhteşem Gatsby” filmi ile bir yolculuğa çıkmak ister misiniz? Eğer cevabınız evetse, Leonardo Di Caprio ve Carey Mulligan’ın başrollerini paylaştığı “Muhteşem Gatsby” filminin EducationUSA tarafından organize edilen ücretsiz gösterimine hepiniz davetlisiniz. Tek yapmanız gereken telefon ya da e-posta yoluyla kayıt olmak.

  Filmimiz Türkçe altyazılıdır.

  Bilgi ve kayıt (zorunludur) için: 0312 426 26 48 / 146 veya educationusa@taa-ankara.org.tr 

 • KARMA SERGİ: “KÜÇÜK DAMLALAR BÜYÜK UMUTLAR – X”

  TAD Emin Hekimgil Sanat Galerisi

  Tarih: 19 Şubat - 4 Mart

  Mutlu Başkaya, Tevfik Türen Karagözoğlu, Atila Koç, Aykut Öz, Şule Özbahar, Murat Polat, Tuğrul Velidedeoğlu, Demet Yücel ve Sema Yücel gibi tanınmış sanatçıların katılımı ile gerçekleşecek olan karma sergiden elde edilecek gelir Türk Eğitim Vakfı’na bağışlanacaktır.

  Açılış: 19 Şubat / Saat: 18:30-20:00

  Sergi: 4 Mart’a kadar gezilebilir.

 • ILGAZ GEZİSİ (KONAKLAMALI)

  Tarih: 24-25 Şubat

  Ocak ayında yapamadığımız kar keyfini gelin bu ay Ilgaz Dağı’nda yapalım. İsteyen kayak isteyen arkadaşlarıyla şömine başı keyfi yapabilir … (Albina Turizm İşbirliğiyle)

  Detaylı bilgi ve program için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr 

 • A. KADİR EKİNCİ FOTOĞRAF SERGİSİ: “MAL MEYDANI”

  TAD Emin Hekimgil Sanat Galerisi

  12 Ocak – 4 Şubat

  Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği üyesi olan Ekinci’nin fotoğrafları yurtiçi ve yurtdışında birçok yarışmada ödül almıştır. Fotoğrafa başladığı günden beri ışığın gücüne inanan Ekinci, bu sergisinde de bir kez daha memleketi Kars’a dönüyor. Kars’ın en önemli ticari merkezlerden biri ve oradaki yaşamın bir parçası halindeki hayvan pazarını, yeni yerine taşınmadan önce var olan nostaljisiyle birlikte fotoğraf karelerine taşıyor. Ekinci “meydanın sakinlerinden olan hayvanları, yaşlısından gencine insanları, karmaşanın içindeki düzeni fotoğraflayarak, içinden geldiği toplumsal kültüre fotoğrafik bir dille tanıklık etmek için çalıştığını” söylüyor.

 • TAD ÖZEL GECE: “BROADWAY OPEN MIC-III”

  TAD Reşat Aktan Üye Salonu

  19 Ocak Cuma @ 20:00

  Türk Amerikan Derneği ve Lemur Sanat, Ankaralı müzikal severler aynı mikrofonda buluşturuyor: Broadway Open Mic! Bu özel etkinlik, müzikal söylemeyi seven ve farklı topluluklarda sahne almış herkesi bir araya getirmeyi amaçlıyor. Sahneye ilk kez çıkacak vokaller de dahil bir çok farklı sesin sahneye çıkma fırsatı bulacağı geceye sadece müzikal söylemeyi değil, dinlemeyi sevenler de davetli. İsteyen herkesin en sevdiği müzikal şarkılarını söyleme şansı bulacağı etkinlik için siz de notanızı kapın, gelin! Etkinlik bir piyanist eşliğinde düzenlenmektedir.

  Daha fazla bilgi ve biletler için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr

 • TAD ÖZEL GECE: “AMERİKAN FASULYE GECESİ”

  TAD Reşat Aktan Üye Salonu

  26 Ocak Cuma @ 19:00 

  Türk Amerikan Derneği, her yıl Ocak ayının son haftası özellikle Amerikan mutfağının vazgeçilmezi, yapımı kolay ancak lezzeti vazgeçilmez “chili con carne” gecesi düzenlemektedir. Bu yıl da Amerikan fasulyesi ile ısınmak ve farklı bir tat denemek isteyen misafirlerimizi gecemize bekliyoruz…

  Daha fazla bilgi ve biletler için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr

 • SAĞLIK SEMİNERİ: “AKILLI İLAÇ KULLANIMI” (Türkçe)

  TAD Reşat Aktan Üye Salonu

  25 Ocak Perşembe @ 18:30

  Konuşmacı: Prof. Dr. Zafer Güney

 • TÜRK AMERİKAN DERNEĞİ EDUCATIONUSA OFİSİ ŞUBAT PROGRAMLARI

  Online Seminer (webinar): “Amerika’da Yüksek Öğrenim için Burs İmkanları”

  8 Şubat 2018 Perşembe @ 17:30

  Herhangi bir bilgisayardan, verdiğimiz linke tıklayıp katılabileceğiniz webinarımızda Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerine yönelik Amerika’da Burs Olanakları konusunda bilgilendirme yapılacaktır. – Webinara katılmak isteyenlerin webinar günü ve saatinde http://live.newrow.com/show/wub-412 adresinden (ücretsiz) kayıt olmaları gerekmektedir. (Internet Explorer kullanmanızı tavsiye ederiz.)

  Seminer: “Amerika’da Yüksek Öğrenim ve Dil Eğitimi”

  28 Şubat 2018 Çarşamba @ 19:00

  Türk Amerikan Derneği Üye Salonu

  EducationUSA Danışmanı Naz Etçioğlu’nun moderatörlüğünde Austin/Teksas Üniversitesi temsilcisi Kate Althlathini’nin vereceği seminere ücretsiz kayıt olmak için mail atmanız ya da telefon etmeniz yeterlidir. Seminer dili İngilizce’dir.

 • TAD KARİKATÜR YARIŞMASI

  2. GELENEKSEL TÜRK AMERİKAN DERNEĞİ KARİKATÜR YARIŞMASI SONUÇLARI