DİL SEÇİMİ
ANKARA ÇOKSESLİ MÜZİK KOROSU BAHAR KONSERİ
DANIŞMA HATTI 0312 426 26 44 - 0312 426 26 48
ANKARA ÇOKSESLİ MÜZİK KOROSU BAHAR KONSERİ

TAD Coşkan Daş Tiyatro Sahnesi

Tarih: 6 Nisan Cuma

Saat: 20:00

6 Nisan'da dördüncü cemre müziğe düşüyor! Ankara Çoksesli Müzik Derneği Nilgün Tuzkaya yönetimindeki Ankara Çoksesli Korosu sizleri baharla ve müzikle buluşmaya davet ediyor...

Detaylı bilgi ve biletler için: 0312 426 26 48 veya www.biletix.com

DİĞER HABERLER - KÜLTÜREL FAALİYETLER
 • SUNUM: 'FRANKESTEIN ALIEN’A KARŞI: BİLİM KURGUDA ‘ÖTEKİLER’ (İngilizce)

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Tarih: 3 Mayıs

  Saat: 19:00 

  Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Cem Kılıçarslan, Hacettepe Üniversitesi, Amerikan Kültür ve Edebiyatı

  Bilim kurgu türünün tanımlarına odaklanılacak bu seminerde aynı zamanda Fantazi türü ile arasındaki farklardan bahsedilecektir. Bilim kurgunun en önemli yönlerinden biri “ötekiler” kavramının tasviri ve ele alınış şekilleridir; başka bir deyişle “bizden” olmayanlar. “Ötekilere” şöyle bir bakıldığında iki başlık altında kategorize edilebildikleri görülür; bizim ötekileştirdiklerimiz, yani bizim yarattığımız ötekiler ve başka bir yerden gelenler. Bu seminerde, iki başlık altında incelenen “ötekiler” arasındaki farklar ve Bilim Kurgu dünyasında neleri temsil ettikleri EducationUSA-TAD Ofisi tarafından düzenlenen bu sunumda tartışmaya açılacaktır.

  Bilgi ve kayıt (gereklidir) için: 0312 426 26 48 veya educationusa@taa-ankara.org.tr 

 • SUNUM & UYGULAMALI ÇALIŞMA: 'SANAT İLE İYİ HİSSETMEK' (Türkçe)

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Tarih: 4 Mayıs @ 18:30-20:00 

  Konuşmacı: Prof. Dr. Selçuk Arslan, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı, Bilişsel Davranışçı Psikoterapist, Supervizor ve Eğitici

  Sanat ile "iyi hissetmek" etkinliğinde resim ile dışavurumcu uygulamalı çalışma yapılacaktır. Sizi kendinize dair bir yolculuğa çıkarmak, ya da yaşamın gündelik stresinden bir süre uzaklaştırmak düşünce ve duygularını ifade edebilmek için güvenli bir ortam ve fırsat yaratılacatır. Şimdi burada hissedilen duygular, geçmişten getirilenler, güncel sorunlar, etkileri ve anlamları üzerinde çalışılacaktır. 2 saat sürecek uygulamada birinci bölümde sanat ve psikoloji üzerine yapılacak sunumdan sonra ikinci aşamada resim ile ifade uygulaması yapılacaktır. Prof.Dr Selçuk Aslan ve yardımcıları ile uygulama gerçekleşecektir.

  Bilgi ve kayıt (zorunludur): 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr

 • NESLİHAN NOYAN İKEBANA SERGİSİ - MERAL ÖZTÜRK RESİM SERGİSİ - ATSUKO SUETOMİ KOTO DİNLETİSİ: 'TÜM ANNELER ÇİÇEKTİR'

  TAD Emin Hekimgil Sanat Galerisi

  Açılış Kokteyli: 11 Mayıs @ 18:30-20:00

  İkebana Atölye Çalışması: 12 Mayıs @ 14:00 

  Türk Amerikan Derneği Sanat Galerisi, “Tüm Anneler Çiçektir” sloganıyla iki günlük bir Anneler Günü etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

  11 Mayıs Cuma günü Japon çiçek düzenleme sanatı “ikebana” eğitmeni Neslihan Noyan’ın İkebana Sergisi ile Ressam Meral Öztürk’ün Resim Sergisi, uluslararası Japon Koto Sanatçısı Atsuko Suetomi’nin mini bir koto konserinin de yer alacağı bir açılışla Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Ayrıca, Neslihan Noyan 12 Mayıs Cumartesi günü İkebana sanatına ilgi duyanlara çiçek düzenlemeyi öğreteceği bir atölye çalışması düzenleyecek. Gelin siz de kendi enerjinizle bir çiçeğe hayat verin ve anneniz için en güzel hediyeyi kendi ellerinizle üretin.

  Atölyeye katılım ücretlidir ve 4 Mayıs tarihine kadar kayıt yaptırılması gerekmektedir.

  İkebana çalıştayına katılım için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr 

 • KONSER: BARBERSHOP İSTANBUL

  TAD Coşkan Daş Tiyatro Sahnesi

  Tarih: 14 Nisan  

  Saat: 20:00 

  Barbershop İstanbul Quartet, 2013 yılında klasik ve modern barbershop tarzı a capella müziğini icra etmek amacıyla kuruldu. Türkiye'nin barbershop tarzı ilk vokal kuarteti olarak bu alanda öncülüğü üstlendi. Koro müzisyenliği deneyimi 10 ile 25 yıl arası değişen koro şarkıcılarından oluşan kuartet, kökleri ABD'ye dayanan müziğin dünyadaki en büyük topluluğu olan Barbershop Harmony Society'nin Türkiye'deki ilk üyesi oldu. Kuartet, kuruluşunun ilk 3 yılında Chuck Hunter koçluğunda çalışarak icra ettiği müziği uluslararası kaliteye taşıdı. BKM Mutfak, Summart ve Aksanat sahnelerinde performanslar sergiledi. 2017 Temmuz'da ABD Nashville'de gerçekleşen Harmony University - Quartet College'dan davet aldı ve her yıl düzenlenen bu barbershop kampına katılan ilk Türk kuartet oldu. Bu konser Barbershop İstanbul'un Ankara'lı müzikseverlerle ilk buluşması olacak.

  Detaylı bilgi ve biletler için: 0312 426 26 48 veya www.biletix.com

 • 18. GELENEKSEL TÜRK-AMERİKAN DERNEĞİ - UNICEF 23 NİSAN ÇOCUK RESİM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ VE SERGİSİ:

  Ödül Töreni: 25 Nisan / 18:30

  Sergi: 24-30 Nisan

  Türk amerikan Derneği ve UNICEF Türkiye Milli Komitesinin bu sene on sekizincisini düzenledikleri Çocuk Resim Yarışması'nda dereceye giren ve resimleri sergilenmeye değer görülen öğrencilere ödül ve sertifikaları, TAD ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi yöneticileri tarafından, Türk Amerikan Derneği'nde düzenlenecekÖdül Töreni'nde takdim edilecek olup, sergi bir hafta süreyle TAD Sanat Galerisinde gezilebilir.  

 • SEMİNER: "KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN TÜRBE - PALANKASI'NDA ARKEOLOJİK KAZILAR (2015-2017)"

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Tarih: 2 Nisan 

  Saat: 19:00

  Güney Macaristan'da Szigetvar'a yakın Türbek adındaki yerleşim yerinde bulunan Zölöhegy (Üzüm Tepesi) üzerinde, Sultan Süleyman'ın kayıp türbesini bulmak hedefiyle arkeolojik kazılar yapılmıştır. Alandaki palanka (tabya) içinde bulunan türbe, cami ve tekkeden oluşan yapı grubu, Türk ve Macar arkeoloji ekiplerinin işbirliğiyle ortaya çıkartılmıştır. Türkiye'de Amerikan İlmi Araştırmalar Enstitüsü (ARİT) tarafından TAD ev sahipliğinde düzenlenen sunumda, Prof. Dr. Ali Uzay Peker kazı çalışmaları ve buluntularını tanıtacaktır. 

  Bilgi için: 0312 427 22 22

 • SUNUM: '21. YÜZYILIN İNSANINI YETİŞTİRMEK'

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Tarih: 19 Nisan

  Saat: 19:00

  Konuşmacı: Prof. Dr. Nurdan Kalaycı

  Eğitim konusunda Türkiye'nin önde gelen akademisyenlerinden Prof. Nurdan Kalaycı, bu seminerde, 21. yüzyıl insanını yetiştirmede önemli becerilerden "YARATICI DÜŞÜNME VE İNOVASYON" konusunda değinecektir. Seminer anne babalar, eğitimciler için olduğu kadar, İK uzmanları ve iş çevresi için de faydalı bilgiler içerecektir.  

  Prof. Dr. Nurdan Kalaycı, lisans derecesini Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi, Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim (EPÖ) dalında tamamlamıştır. Yüksek lisans derecesini Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Eğitim Programları ve Öğretim (EPÖ) Anabilim Dalı’ndan, doktora derecesini ise, Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi bünyesinde bulunan EPÖ Anabilim Dalı’ndan almıştır. Halen Gazi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, EPÖ Anabilim Dalı’nda öğretim üyesidir. Kalaycı’nın; öğrenme ve öğretim süreçleri, aktif öğretim yöntemleri, üst düzey düşünme becerileri, yükseköğretim kurumlarında akademisyenlerin öğretim performansını değerlendirme süreçleri, yükseköğretimde kalite, toplumsal cinsiyet eşitliği ve eğitimi, eğitim programları ve öğretim alanında, yurt içinde ve yurt dışında yayımlanmış olan 30’dan fazla makalesi, vermiş olduğu konferansları ve gerçekleştirdiği proje çalışmaları olmuştur. Ayrıca eğitimle ilgili yedi adet basılmış kitabı ve değişik gazetelerde yayımlanmış çeşitli köşe yazıları bulunmaktadır. Kalaycı, “Vitamin Öğretmen Portalı” yoluyla, eğitimcilere kendi alanıyla ilgili 50 saat canlı eğitim yapmıştır. Kalaycı, Çin’den, İsrail’den ve iki kez de Finlandiya’dan devlet bursu almıştır. Fulbright bursu ile ABD’de; İndiana Üniversitesi - Purdue Üniversitesi İndianapolis’te, bir başka burs ile Michigan Devlet Üniversitesi’nde uzun dönemli araştırmalar ve çalışmalar yapmıştır. Bu çalışmalar; yetişkinler eğitimi, çoklu zekâ kuramı ve uygulamaları, eğitim programları ve öğretim, program değerlendirme ve toplumsal cinsiyet rolleri konuları ile ilgilidir. 

  Çevre sorunları konusunda bir aktivisttir ve hayvan tutkunudur. Sinema filmleri ilgilendiği konular arasındadır.

  Kayıt (zorunludur) için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr 

 • SAĞLIK SEMİNERİ: "KANSER SÜRECİNDE İÇ YOLCULUK - MEDİTASYON" (Türkçe)

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Tarih: 4 Nisan

  Saat: 18:30

  Canan Perdahlı ve Bural Bilen tarafından verilecek olan seminer Met-Amazon Metastetik Meme Kanseri Derneği tarafından TAD ev sahipliğinde düzenlenmektedir. Katılım herkese açık ve ücretsizdir. 

 • TÜRK AMERİKAN DERNEĞİ EDUCATIONUSA OFİSİ NİSAN PROGRAMLARI

 • TAD KARİKATÜR YARIŞMASI

  2. GELENEKSEL TÜRK AMERİKAN DERNEĞİ KARİKATÜR YARIŞMASI SONUÇLARI