Access
Microscholarship Burs Programı

İngilizce Access Microscholarship Burs Programı Nedir?

 

ABD Ankara Büyükelçiliği tarafından desteklenen ve Türk Amerikan Derneği (TAD)  tarafından yürütülen “Access Projesi”,  başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı,  devlet okullarında eğitim gören 9. Sınıf (Lise 1) öğrencilerine yönelik Temel İngilizce becerileri kazandırmayı amaçlayan bir burs programıdır.

 

İngilizce Access Microscholarship Burs Programına katılan öğrencilerin 21. yüzyıl becerileri doğrultusunda liderlik, münazara teknikleri, teknoloji okuryazarlığı, eleştirel düşünme ve özelikle de İngilizce anlama ve konuşma yeterliği kazanması amaçlanmaktadır.

 

2006 yılındaki başlangıcından bu yana, 80’den fazla ülkeden 150,000’nin üzerinde öğrenci İngilizce Access Microsholarship Burs Programına katılmıştır.

 

Genel Duyuru

 

İngilizce Access Microscholarship Burs Programı kapsamında, yalnızca 9. Sınıf (Lise 1) öğrencileri arasından seçilecek 30 öğrenciye, 15 Ocak 2019 – 15 Eylül 2020 tarihleri arasında 380 saat okul sonrası eğitim ve yoğun programda toplamda 404 saat İngilizce tam eğitim bursu (kitap ve yol masrafları da dahil olmak üzere) verilecektir. 15 öğrenciye Türk-Amerikan Derneği’nin Cinnah Caddesi’ndeki binasında, 15 öğrenciye de TAD’ın Etimesgut’ta bulunan Yabancı Dil Kursu’nda verilecektir.

 

DEĞERLENDİRME VE SEÇİM

İngilizce Access Microscholarship Burs Programı’na, devlet okullarında eğitim alan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı 9. Sınıf (Lise 1. Sınıf) öğrencileri başvurabilir.